Свою історію підприємство починає з 1977 року. 1 липня 1977 року був створений Черкаський територіальний цех «Ременергомеханізация» союзного значення, який входив до складу Московського підприємства «Ременергомеханізация» Міністерства енергетики СРСР.

01.09.1991р. на основі рішення Ради підприємств від 14.05.1991р. на базі Черкаського територіального цеху була створена Черкаська філія малого державного підприємства "Ременерго" в складі об'єднання "Укренергокомплект", яке входило до складу Міністерства енергетики і електрифікації Української СРСР.

Згідно наказу № 142 від 13.09.1993р. Міністерства енергетики та електрифікації України мале державне підприємство "Ременерго" реорганізоване в державне підприємство "Ременерго" в складі об'єднання "Укренергокомплект" з наданням статусу юридичної особи. З 1996р. Наказом №5 від 14.01.1996р. структурна одиниця "Ременерго" включена до складу Державної акціонерної енергогенеруючої компанії "Центренерго".

На даний час "Ременерго" є відокремленим підрозділом Публічного акціонерного товариства "Центренерго", яке виконує роботи по ремонту основного і допоміжного обладнання на теплових станціях компанії. Підприємством в 1999-2002рр. на ТЕС компанії були створені три ремонтних дільниці, а на базі Черкаського територіального цеху діє Черкаська механічна дільниця, яка виготовляє запасні частини для ремонту основного і допоміжного обладнання станцій для потреб компанії і для реалізації стороннім організаціям.

Основними роботами, які виконуються ремонтними дільницями, є:

  • Котлоочисні роботи (розшлаковка поверхонь нагріву, газоходів, електродів електрофільтрів котлоагрегатів, труб конденсаторів і маслоохолоджувачів турбогенераторів);
  • Ремонт і обслуговування вантажопідіймальних механізмів;
  • Роботи по ремонту і ошипування екранних труб котлоагрегатів;
  • Ремонт пилосистем пальникових пристосувань котлоагрегатів ТП-100 і Тпп-210А;
  • Ремонт трансформаторів струму і вимикачів ВВН-300 у відкритих розподільних пристроях, генераторів ТГ-200 і ТГ-300 і високовольтних двигунів;
  • Ремонт термоізоляції тепломеханічного обладнання (трубопроводів високого тиску в межах котлоагрегатів, пальників, газоходів, пилопроводів і станційних технологічних трубопроводів);
  • Ремонт обладнання паливно-транспортного цеху і систем гідрозоловидалення;
  • Ремонт систем вентиляції в цехах станцій;
  • Ремонт допоміжного устаткування турбоагрегатів К-300-240 і К-800-240-3 (підігрівачів низького і високого тиску, деаераторів, перепускних трубопроводів, РОУ, конденсаторів, трубопроводів і цирк водоводов).

"Ременерго" постійно розширює номенклатуру випуску нових видів продукції. Так в листопаді 2003р. було встановлено обладнання, яке дозволило виготовляти за зміну до 5 тис.шт. шипів для шипування екранів котлоагрегатів. На сьогоднішній день з оновленням виробничої бази ця цифра становить майже 14 тис.шт. Користувачами даного виду продукції є не лише електростанції компанії, але і ТЕС інших енергогенеруючих компаній України.

У вересні 2005р. освоєно виробництво Риштовань типових стоякових ЛТС-1 для установки в топках котлів ТЕС. "Ременерго" є єдиним в Україні підприємством, яке має затверджені ТУ на виготовлення даної продукції.

Черкаська механічна дільниця ВП "Ременерго" - єдиний в області цех, який виготовляє і монтує буро-кранову установку БКУ-1Мт (колишня назва БКУ-1) для потреб організацій, які експлуатують електричні мережі.

Штампувальний відділ Черкаської механічної дільниці складається з холодновисадочного напівавтомата для виготовлення шипів, двох пресів зусиллям 40тн. і 100тн., листозгинальні преси зусиллям 160 тн. і довжиною столу 3200 мм. Дане обладнання дозволило розпочати випуск нової продукції для станцій: дистанційних планок, індивідуального золозахисту труб КППСКД і ВЕ та хомутів кріплення золозахисту котла ТПП-312 блоку 300МВт., елементів водоочисних обертових сіток берегових насосних станцій ТЕС компанії: ланка ланцюга, каркас секції, сита і інших видів продукції. Парк верстатів токарно-фрезерної групи дозволяє виконувати всі види робіт пов'язаних з обробкою металів різанням.

Керівний склад підприємства:

Теплов Дмитро Іванович - директор "Ременерго". Обіймає посаду з лютого 2016р.

Башлаєв Володимир Петрович - головний інженер "Ременерго". Обіймає посаду головного інженера з червня 2017р.

Філоненко Тетяна Володимирівна - головний бухгалтер "Ременерго". Посаду головного бухгалтера обіймає з 2015 р.