Черкаська механічна дільниця, завдяки особливій увазі Товариства, значно зміцнила свої технічні можливості і на даний час успішно виготовляє вузли, комплектуючі та запасні частини для ремонту енергетичного обладнання ТЕС Товариства згідно їх заявок. Номенклатура запасних частин, вузлів та комплектуючих, які виготовляє Черкаська механічна дільниця складає більше 100 найменувань. В перші роки після реорганізації, номенклатура виробів, які випускалися дільницею складала 20 найменувань. До основної продукції, яку виготовляє механічна дільниця відносяться типові стоякові риштування, компенсатори, шлакові шахти, золозмивні пристрої, шиберні засувки, подрібнюючі пристрої, скидні пальники, гідрозакриви, ролики різної марки, ланки ланцюга БНС, манжети та інше.

На механічній дільниці успішно освоєна технологія виготовлення шипів для ошиповки поверхонь нагріву Ø10мм, L=16мм і L=20мм із сталі 12Х1НФ методом холодної штамповки. Це дозволяє в повній мірі забезпечити потребу в шипах всі ТЕС Товариства і надавати послуги з виготовлення шипів стороннім підрядникам. Собівартість виготовлення шипів сама нижча по Україні.

Спеціалістами Черкаської механічної дільниці успішно було виконано завдання по виготовленню для Трипільської ТЕС 4 експериментальних пальників ГТХП-70, які розроблені інститутом вугільних технологій НАН України для установки на котлах ТПП-210А й розраховані на спалювання високозольного антрациту з попередньою термохімічною підготовкою (ТХП) вугільного пилу без підсвітлюючого топочного факелу.